Відео, що розвивають: пізнавальні ютуб-канали для дітей

10 трав. 2024
Відео, що розвивають: пізнавальні ютуб-канали для дітей

На які корисні ютуб-канали звернути увагу та де шукати українськомовний навчально-розважальний контент для дітей – розповідаємо в статті.

В українському медійному просторі стає все більше контенту для дітей і підлітків.

Не виняток і пізнавальні та розвивальні відео.

За допомогою навчальних і пізнавальних відеороликів діти різного віку можуть дізнатися багато корисного, збагатити свої знання з різних шкільних предметів, а також набути корисних повсякденних звичок і життєвих навичок.

ВИШИВАНЧИК

Цей канал має на меті розвивати уяву дитини, її творчість, моторику, вдосконалювати українську мову та популяризувати її серед малечі.

Тут можна знайти цікаві відео про тварин, а також головоломки для дітей та їхніх батьків.

ВЕСЕЛІ САМОРОБКИ

На ютуб-каналі «Веселі саморобки» можна знайти десятки відео про те, як зробити щось своїми руками – фоторамку, іграшку чи навіть прикраси для кімнати.

FUTURE EDUCATION

Це канал з мультфільмами для дітей про особисті фінанси та прості фінансові поради на кожен день. Наприклад, тут є відео про купівлю в інтернеті.

НАУКА ДЛЯ ДІТЕЙ

Слоган цього каналу: «Дітям – наука, батькам – відпочинок».

«Колись у дитинстві нам дуже подобалася наукова програма “Галілео”. Ми вирішили продовжити традиції та проводити експерименти, які можна повторити вдома», – пишуть автори проєкту.

Однак вони не просто роблять експерименти, а й доступно пояснюють дітям їх суть.

ХАББЛТРАББЛ

Блог «ХабблТраббл» веде десятирічний хлопчик Богдан. На каналі він розповідає про науку. Наприклад, про те, звідки беруться чорні діри і які вони, про сингулярність, про горизонт подій, про першу космічну швидкість для чорних дір, про Ейнштейна, Гокінга і Шварцшильда.

КНИГА-МАНДРІВКА. УКРАЇНА

Як українцю розгадати писемність стародавньої цивілізації майя, не виходячи з кабінету? Чому ніколи не варто викликати на дуель Нобелівського лауреата? Хто допоміг Миколі Гоголю створити перше українське фентезі? Як харків’янка змінила світ балетної моди та ще й «Оскар» отримала?

Про це та багато іншого можна дізнатися завдяки першому українському мультсеріалу, заснованому на реальних подіях і нереальних пригодах. Героями мультиплікаційних історій є всесвітньо відомі українці, об’єкти та події.

LEARNINGUA

Це перша освітня платформа, де процес навчання відбувається за сценарієм дітей, а результат перевершує сподівання батьків.

«З нами ви дізнаєтесь, як творити дива, і отримаєте їхні наукові пояснення. Весела наука разом з каналом LearningUa – це чудова можливість легко повторити чарівні досліди вдома і дізнатись багато нового та цікавого!», –  стверджують автори проєкту.

ENJOY THE SCIENCE

Молоді викладачі запустили українськомовний освітній проєкт, на якому у 5-хвилинних відео розкривають наукові теми яскраво, актуально та доступно.

Канал зорієнтований на дітей, підлітків, студентів і дорослих, які прагнуть постійного розвитку.

ЦІКАВА НАУКА

На ютуб-каналі «Цікава наука» ви знайдете науково-популярні та освітні відео на різні наукові теми з фізики, астрономії, біології, географії та математики.

Автори роблять переклади та переозвучують іноземні відео, щоб покращити ситуацію із науковою грамотністю серед глядачів.

PENCIL TV/ HOW TO DRAW

На цьому каналі є короткі відеоуроки з малювання для дітей і дорослих. У кожному ролику можна побачити, як намалювати улюблену тварину, іграшку, подію або автомобіль, мультфільм, казку.

ПРИРОДА ТВ

Більшість головних героїв відео – це свійські тваринки (кішка Пушинка, папуга Кеша, Біла курка та інші). Відео знімає дівчинка Віталіна, але сама вона у кадрі не з’являється, бо вважає, що саме її улюбленці є популярними.

ДОБРОДІЙ DOBRODIY

Автор каналу – лідер гурту От-Вінта Юрій Журавель вчить дітей, як створювати мультфільм, малювати, грати на музичних інструментах, майструвати корисні речі, стріляти з лука і багато іншого.

Тут він транслює український контент, спрямований на патріотичний розвиток дітлахів. Окремим списком відтворення на каналі є уроки добрих справ, де Добродій показує, як робити сніжинки, сніговика, свисток з дерева, як малювати писанку тощо.

GOITEENS

Це українська онлайн IT-академія для дітей і підлітків, що надає якісну освіту.

На каналі можна знайти огляди сучасних технологій, відверті розмови про дорослішання та правила поведінки в кіберпросторі, а також навчитися базового програмування на прикладі популярних ігор «Майнкрафт» і "Роблокс".